Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Skupina PPF vymění podíl v Nomosu za akcie Uralkali

13.08.2012 | 13:39 0 Komentářů

Prodej podílu skupiny PPF v ruské bance Nomos, proběhne podle dnes zveřejněných informací formou výměny akciových podílů za podíl ve společnosti Uralkali, která je předním světovým producentem hnojiv (potaše). PPF minulý týden oznámila, že prodá svůj 26,5% podíl v bance. Kupujícími jsou banka Otkritie, která by měla získat 19,9% podíl, a zbytek by si měli rozdělit Alexander Mamut, který již přibližně 3% podíl získal v rámci primárního úpisu akcií (IPO) minulý rok, a Oleg Malis.
Výměna akcií by měla proběhnout v poměru 3,44 kusů akcií Uralkali za 1 akcii Nomosu. Podle Otkritie je hodnota transakce (za 19,9% podíl) 14,1 mld. rublů, což indikuje cenu 12 USD za GDR Nomosu. Tato cena je vyšší než ta, o které spekuloval minulý týden ruský tisk (11 USD za GDR), nicméně stále nižší, než byla tržní cena před oznámením transakce (12,6 USD).
Bližší informace o transakci nebyly zveřejněny. Cenu považujeme vzhledem k fundamentu Nomosu a velikosti prodávaného podílu za nízkou, což spolu s odchodem významného akcionáře vyvolává nervozitu u investorů. Na druhou stranu je vhodné rovněž připomenout, že fundamentálně se v bance nic nemění a svým solidním růstem prozatím potvrzuje schopnost prosadit se na ruském bankovním trhu.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.