Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Skupina PPF chce Monetu ponechat veřejně obchodovanou i po případné fúzi s Air Bank, říká Duvieusart

01.02.2021 | 14:36 0 Komentářů

Skupina PPF chce Monetu nechat veřejně obchodovanou i po případné fúzi, říká akcionář PPF Duvieusart.

„V žádnou chvíli nemáme v úmyslu delistovat akcie Monety. Zamýšlíme udržovat odpovídající corporate governance,“ řekl v telefonickém rozhovoru pro agenturu Bloomberg Jean-Pascal Duvieusart, který ve Skupině PPF drží 0,535% podíl a působí jako výkonný ředitel Home Credit Group BV.

PPF podle Duvieusarta zůstává „velmi silně odhodlaná“ ve svých plánech koupit až 29% podíl v Monetě v rámci dobrovolné nabídky a sfúzovat Monetu s Air Bank a dalšími aktivy.

„Naším cílem je vytvořit třetí největší banku operující na českém trhu s velmi silnou pozicí a zaměřením na spotřební úvěry a malé a střední podniky,“ dodal Duvieusart.

Prohlášení Duvieusarta je zřejmě reakcí na negativní vazbu na navrhovanou transakci, kterou Moneta obdržela od institucionálních akcionářů Petrus Advisers (více zde) a Franklin Templeton Investments, o které Moneta informovala ve svém stanovisku k návrhům PPF v pátek večer.

„Moneta rovněž obdržela vyjádření od Franklin Templeton Investments. Stanovisko Franklin Templeton Investments je obdobně negativní a poukazuje na problematickou povahu nabízených aktiv, jejich vysoké ocenění a tvrdí, že návrh má negativní dopad na corporate governance, jakož i na akcionářskou strukturu,“ uvádí mimo jiné Moneta.

„Ačkoliv představenstvo rozumí některým vzneseným výhradám, které se přímo nevztahují k dobrovolnému veřejnému návrhu, k němuž je představenstvo povinno zaujmout stanovisko, některé vznesené výhrady považuje z povahy věci za spekulativní a hanlivé. Představenstvo není s to, aby hodnotilo budoucí jednání a zásady skupiny PPF, avšak podotýká, že část skupiny PPF podléhá finanční regulaci a skupina PPF vlastní nejméně jednu společnost, jejíž akcie jsou obchodovány na regulovaném trhu. Zároveň však představenstvo nemůže přijmout žádné doporučení nebo vyjádření v tomto ohledu,“ reaguje Moneta na postoj těchto investorů vůči PPF.

Shrnutí stanoviska Monety na návrhy PPF včetně našeho názoru naleznete zde.

Akcie Monety (BAAGECBA) dnes na pražské burze posilují o 1,2 % na 73,9 Kč, na burze RM-SYSTÉM o 1 % na 74 Kč.

 

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.