Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Skupina HUB VENTURES oznámila akvizici dalšího coworkingového centra, tržní podíl skupiny je na 40 %

22.06.2018 | 10:43 0 Komentářů

Skupina HUB VENTURES oznámila akvizici dalšího coworkingového centra, když ve čtvrtek podepsala dohodu o převzetí 55% podílu v konkurenčním centru. Tržní podíl firmy se tak rozšiřuje již na 40 %. Příští týden chce společnost vstoupit na trh START Burzy cenných papírů Praha.

 Zdroj: Starteepo

Novou akvizicí získala skupina 40% podíl na trhu

Největší provozovatel coworkingových center v republice, skupina HUB VENTURES, podepsala tento týden ve čtvrtek dohodu ohledně převzetí 55% podílu konkurenčního coworkingového centra, které disponuje 250 členy. Tato akvizice by firmě měla přinést tržby ve výši 7 milionů Kč. Celková plocha coworkingových center Impact Hub se po dohodě navýší na cca 7 700 m2. HUB VENTURES akvizicí získala v součtu 40% podíl na domácím coworkingovém trhu. Firma tímto krokem potvrdila již dlouhodobě dominantní postavení na trhu.

Firma se dohodla na akvizici v pořadí již čtvrtého coworkingového centra

Pro HUB VENTURES se jedná v pořadí o čtvrtou akvizici coworkingového centra v ČR, která byla uzavřena téměř s půlročním předstihem oproti původnímu plánu. V návaznosti na úspěšnost IPO se společnost v nejbližších týdnech chystá podat nabídku na nákup nemovitosti v širším centru Prahy o rozloze 2000 – 2500 m2, ve které by tak mělo být otevřeno třetí pražské centrum Impact Hub a celkově páté v republice. Při plné obsazenosti by nové prostory měly hostit zhruba 500 členů a generovat tak roční tržby cca 30 milionů Kč.

V tomto týdnu byl také skupině HUB VENTURES schválen bankovní úvěr ve výši 30 milionů Kč. Účelem je refinancování akcionářského úvěru, jež byl historicky poskytnut při expanzi Impact Hub do Brna a Ostravy. „Bankovní financování nám na jedné straně přináší snížení úrokových nákladů a optimalizaci peněžních toků. Na straně druhé je to pozitivní signál investorské veřejnosti o stabilitě společnosti a o jejím potenciálu. Navíc se nám daří plnit naše strategické cíle s výrazným předstihem, a to by se mělo pozitivně projevit i na budoucím hospodaření skupiny“ komentuje tento krok výkonný ředitel firmy Zdeněk Rudolský.

Vstup na trh START

HUB VENTURES se chystá vstoupit na trh START, kde chce nabídnout až 24,8% podíl v minimální hodnotě 63 milionů Kč. Nejbližší START Day se bude konat již příští týden, konktrétně 26. června. V rámci úpisu přijímáme pokyny do 25. června formou telefonního hovoru či osobně na pobočce. Více informací o příštím START Day je k dispozici zde. Podrobněji jsme se představení skupiny HUB VENTURES věnovali v tomto článku.

 Zdroj: Starteepo

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.