Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Skupina Home Credit nebude pokračovat ve snaze o spojení Air Bank a Home Credit ČR/SK s Monetou

26.02.2019 | 19:47 0 Komentářů

Skupina Home Credit nebude pokračovat ve snaze o spojení Air Bank a českého a slovenského Home Creditu s Monetou. Home Credit ze skupiny PPF informaci zveřejnil v úterý vpodvečer.

Zdroj: Moneta

Home Credit dnes vpodvečer oznámil, že nebude nadále pokračovat ve snaze o spojení společností Air Bank, českou a slovenskou částí Home Credit a Monetou Money Bank. Home Credit informaci zveřejnil v návaznosti na uplynutí dohodnuté exkluzivní lhůty určené pro přípravu a podpis právně závazných transakčních dokumentů.

Moneta v minulém týdnu představila revidované podmínky, které by snižovaly kupní cenu transakce na cca 18,5 miliard Kč z původně navrhovaných 19,75 miliard Kč. „Naše skupina je přesvědčena, že požadavek Monety z minulého týdne na snížení ocenění Air Bank a Home Creditu je nedůvodný. Ziskovost našich českých a slovenských aktiv v roce 2018 předčila údaje prezentované Monetě během vzájemných jednání. Jen samotná Air Bank na vysoce konkurenčním trhu dosáhla robustního zisku, počet jejích klientů meziročně vzrostl a dále se zvýšil index spokojenosti zákazníků,” uvedl v úterní zprávě Home Credit.

O tom, že skupina PPF není nakloněná vyjednávání s Monetou ohledně změny podmínek transakce, se v médiích začalo psát již v minulém týdnu.

 

Zdroj: Reuters; Seznam

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.