Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Skupina ČEZ prodala svá bulharská aktiva za 8,6 miliardy korun

21.06.2019 | 09:05 0 Komentářů

Skupina ČEZ prodala svá bulharská aktiva tamní firmě Eurohold , která je největší bulharskou veřejně obchodovanou společností a významným hráčem na trzích střední a jihovýchodní Evropy, za 335 milionů eur (8,6 miliardy korun). ČEZ se tak stahuje z Bulharska. Hlavním důvodem jsou přetrvávající spory s tamními úřady, které se táhnou již od února roku 2013. Transakci ještě musí schválit bulharský antimonopolní úřad a bulharský energetický regulační úřad.

Prodej zahrnuje všech sedm bulharských společností skupiny ČEZ (CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group).

Dceřiné společnosti skupiny Eurohold působí v oblasti pojištění, leasingu, prodeje automobilů, správy aktiv a investičních služeb ve 12 evropských zemích. Skupina Eurohold vlastní pojišťovnu Euroins Insurance Group (EIG), která působí na evropských trzích a vlastní dceřiné společnosti v Bulharsku, Rumunsku, Severní Makedonii, Ukrajině, Gruzii, Bělorusku a České republice.

Zdroj: www.cez.cz; www.tyden.cz

David Halman
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.