Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Skrze Asii se prohnal tajfun, který negativně ovlivnil akcie na území Číny a Hong Kongu

17.09.2018 | 09:11 0 Komentářů

Skrze Asii se prohnal tajfun, který negativně ovlivnil akcie na území Číny a Hong Kongu. Japonsko dnes slavilo státní svátek. Indická rupie klesla k historickému minimu.

Akciové indexy na území Asie a Tichomoří během pondělní seance oslabovaly s nejhoršími výsledky uvnitř indexu Hang Seng. Včerejší hurikán Mangkhut, který se prohnal ulicemi Hong Kongu pomohl srazit akcie většiny Hong Kongských firem v průměru o 1,32 %. Mezi společnostmi poškozenými přírodní katastrofou byly Galaxy Entertainment (-3,4 %), Sands China (-2,4 %) a společnosti technologického sektoru, který ztrácel až 3,3 %. Poškozeny výskytem hurikánu byly také akcie na území Číny s propadem 1,02 % uvnitř indexu Shanghai Composite. Akcie australského indexu S&P/ASX 200 oslabovaly během dne až 0,2 %, avšak sektor finančních a telekomunikačních služeb během seance posiloval. V Japonsku dnes probíhal svátek k uctění starších (v angličtině Respect for the Aged Day).

Indická rupie klesla během pondělí blízko k historickému minimu, když oslabila 1 % na 72,6 indické měny za americký dolar.

Zdroj: Reuters, Financial Times

Jan Paščenko
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.