Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Skillsoft koupí programovací platformu Codecademy za 525 mil. dolarů

22.12.2021 | 16:14 0 Komentářů

Společnost Skillsoft, která v červnu vstoupila na burzu, oznámila akvizici americké vzdělávací platformy na programování Codecademy. Hodnota celé transakce činí 525 mil. dolarů v hotovosti a akciích.

Společnost Skillsoft, která podniká v oblasti online vzdělávání, oznámila rozšíření svého portfolia vzdělávacích platforem o známý programovací portál Codecademy. Hodnota této akvizice má představovat částku 525 mil. USD.

Codecademy nabízí volně přístupné kurzy k osvojení základů programovacích jazyků, mezi které se řadí Python, Java, C++, Ruby, R nebo developerské jazyky na vývoj a interakci s webovými stránkami HTML, CSS, JavaScript, SQL a další.

Mimo uvedené jazyky nabízí platforma komplexní a systematické uvedení do fungování umělé inteligence, informatiky a vývojářských nástrojů.

Platforma Codecademy si pro svůj intuitivní přístup k výuce programovacích jazyků přišla na více jak 50 mil. aktivních uživatelů ve více jak 190 zemích. Výukový systém celé platformy je založen na postupném a systematickém výkladu syntaxe, použití funkcí a tvorby objektů, které uživatel v průběhu lekcí opakuje, a je tak v průběhu svého kurzu schopen vytvořit jednoduché až pokročilé aplikace.

Snímek jedné z lekcí na Codecademy, jež je členěna na výklad, interaktivní pole s kódem a výstup daného kódu (zdroj: Codecademy)

Základy programování a developmentu jsou dostupné pro všechny uživatele zdarma, za kvalitnější výuku však musí uživatel hradit prémiové členství. Platforma Codecademy si získala popularitu také v oblasti byznysového školení, které poskytuje předním globálním firmám jako jsou mimo jiné Google, Amazon, Spotify a LinkedIn.

Akcie Skillsoft s tickerem SKIL dnes na trhu NYSE klesají o 0,41 % na 9,69 USD.

 

Zdroje: Skillsoft, Codecademy, Bloomberg, The Wall Street Journal

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.