Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Škatulata ve vedení společnosti Siemens pokračují

19.09.2013 | 13:53 0 Komentářů

Německá inženýrská společnost Siemens má snahu dořešit současné problémy a dostat ziskovost na úroveň konkurentů. Změny ve vedení znamenají, že management nebude mít dámské zastoupení ve chvíli, kdy politici usilují o vyšší zastoupení žen ve vedoucích pozicích.

Přeskupení prospělo vztahům mezi managery

Siemens jmenoval finančním ředitelem společnosti Ralfa Thomase, který zastával funkci finančního ředitele pro průmyslový sektor. Předchozí CFO Joe Kaeser zaujal minulý týden pozici generálního ředitele. Thomas se jeví jako úzký spojenec Kaesera.
Od nového CEO Joe Kaesera se očekává, že uklidní situaci ve firmě, která prošla velmi dramatickým obdobím, které po reportování řady špatných hospodářských výsledků vyústilo v odchod Petera Loeschera z čela managementu. Německá media dříve označila vztah Kaesera a Loeschera za velmi komplikovaný.

Poslední žena správní rady opustí Siemens na konci roku

Správní radu opouští Brigitte Ederer, která ztratila podporu zástupců zaměstnanců, kteří tvoří polovinu dozorčí rady. Brigitte Ederer měla na starosti „lidské zdroje". Její povinnosti převezme technologický ředitel. Poslední zbývající žena v řídící radě Barbara Kux, která má na starosti veřejné zakázky, minulý rok potvrdila, že odejde v letošním roce po vypršení její smlouvy.

Změny se nevyhnuly ani dozorčí radě

Bývalý CEO Deutsche Bank Josef Ackermann opustil ve středu svůj post poté, co se nepohodl s předsedou Gerhardem Crommem kvůli odchodu Loeschera. Ackermannovo místo by měl převzít Jim Hagemann Snabe. Od toho se očekává, že jako výkonný spoluředitel společnosti SAP s sebou přinese cenné softwarové zkušenosti, ze kterých by mohl Siemens, jehož závislost na digitalizaci se stále zvyšuje, těžit. Snabe naznačil, že své řídící funkce v softwarové společnosti se vzdá v roce 2014.

Akcie (SIE) posilují o 0,95 % na 90,55 EUR. Za poslední měsíc si připsaly téměř 10 %.

Zdroj: Financial Times, Siemens

Rudolf Plachý, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.