Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Situace s Íránem se vyostřuje

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování s mírnými ztrátami. Ty se pohybují do jedné desetiny procenta. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede energetickým společnostem (-0,6 %). Naopak vcelku vydařený začátek obchodování mají realitní developeři, jejichž akcie rostou o 0,6 %. Hlavní událost, která dnes ovlivňuje trhy, se týká vývoje jednání s Íránem o porušování jaderné dohody. Tamní představitelé hrozí, že zcela odstoupí od smlouvy a vrátí se ke stavu z roku 2015, kdy tato smlouva ještě nebyla v platnosti. Další zajímavou zprávou je, že došlo k ukončení jednání o akvizici technologické společnosti Symantec výrobcem čipů Broadcom. Jednání údajně ztroskotala na výši nabídky, když Symantec nechtěl přistoupit na cenu nižší než 28 USD za akcii. Akcie na tuto zprávu reagovaly poklesem přibližně o 13 %.

Evropské trhy si dnes prošly imaginární houpačkou, když otevřely v plusu, následně zamířily do červených čísel a k závěru seance se opět nacházejí v kladných hodnotách. Hlavní index Stoxx 600 si aktuálně připisuje 0,3 %. Nejlépe se daří zpracovatelům komodit (+0,8 %).

Pražská burza za velmi podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,1 %. Za růstem stojí především telefonní operátor O2 (+1,4 %) a technologický Avast (+1,1 %). Od většího zisku bránily indexu likérka Stock Spirits (‑1,3 %) či Erste Group (-1 %).

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.