Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Situace na US akciových trzích ze dne 26.6.2008

26.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

Včerejší burzovní session byla plně ve znamení očekávání výstupu z meetingu FOMC FED, který rozhodoval ve světle posledních makroukazatelů o úrovni benchmarkové úrokové sazby overnight banking rate (FED Funds). Závěr zasedání vyzněl podle consensu trhu a sazby zůstaly nezměněny na úrovni 2,0% p.a.
Reakcí trhů bylo nejprve poměrně vstřícné rally, nicméně postupem času se opět dostavila na trh v poslední době dosti často vídaná reakce sestupu hodnot hlavních akciových indexů v závěrečné fází tradingu a zejména index DJIA se dostal víceméně na výchozí úroveň z úterního closingu.
Technologický sektor byl podpořen ziskovými pozicemi a očekáváními hospodářských výsledků firem Research in Motion (RIMM) a Oracle (ORCL), přičemž výsledek reportu v obou případech nebyl nijak zářivý. RIMM vyhlásil výhled lehce pod očekáváním a rovněž ORCL sice navýšil zisk o 27%, ovšem existují obavy o možné poptávce po softwarových produktech v důsledku celkově ponížené spotřebitelské poptávky.

Hlavní US akciové indexy se tak dostaly při tradingu na následující stavy:
Blue chips index Dow Jones Industrial Average je na úrovni 11811,80 bodů (+4,40 bodů, resp. +0,04%) s tím, že skupina TOP 3 obsahuje akcie IBM, McDonald´s (MCD) a Wal-Mart (WMT), naopak sestava FLOP 3 má složení Boeing (BA

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.