Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Situace na US akciových trzích ze dne 20.6.2008

20.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

Americké akciové trhy ve čtvrtečním tradingu ukončily třídenní nepřetržitý pád a v důsledku poklesu cen ropy na komoditních trzích o $5 za barel si jednotlivé indexy připsaly poměrně značné nárůsty.

I přes velmi váhavý začátek nakonec investory od nákupů neodradil ani výsledek Federal Reserve Bank of Philadelphia, který vykázal pokles již sedmý měsíc v řadě. Naopak předstihové ukazatele v podobě Leading Indicators ukázaly, že americká ekonomika je stále velmi slabá, ale již o něco méně než v předcházejících dvou měsících. Indikátor tak ukázal na možné pozvolné zotavování a možnost, že se americká ekonomika opravdu vyhne recesi. Index vzrostl o 0,1%.

Technologický index Nasdaq ukončil seanci na 2 462 bodech, což reflektuje nárůst o 1,3%, průmyslový Dow Jones se poté, co se nejdříve podíval pod hranici 12 000 bodů, usídlil na konečných 12 063 bodech a posílil o 0,3%. Širší index S&P 500 rovněž neprošel skrze silnou podporu 1 325 bodů a ukončil seanci na 1 343 bodech, tedy 0,4% nad včerejším závěrem.

Na NYSE si při včerejším tradingu vyměnilo majitele 1,29 mld kusů akcií, což je daleko pod průměrem 1,9 mld. Nasdaq naopak zaznamenal vyšší objemy a to 2,28 mld kusů akcií, což je 0,11 mld nad průměrem.

Nedařilo se akciím Citigroup, které oslabily v závislosti na varování CFO před dalšími odpisy o 1,1%. Z citelného poklesu cen ropy naopak těžily zejména akcie leteckých společností jako United Airlines (+23,8%), AMR (+15,7%) nebo Continental Airlines (+16%). Do popředí zájmu se také po několikadenní odmlce znovu dostaly akcie polovodičových firem. Semiconductor HOLDRS si připsaly téměř 2%.

Na komoditních trzích se cena ropy vydala směrem ke $130 a uzavřela na $131,9 za barel (-3,5%). Za poklesem cen ropy tentokrát stojí výrazně nižší poptávka od čínských obchodníků.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.