Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Situace na US akciových trzích ze dne 20. 5. 2008

20.05.2008 | 00:00 0 Komentářů

První obchodní den nového týdne skončil na Wall Street smíšeným závěrem, když index DJIA skončil pozitivně, nicméně technologický index Nasdaq Composite zůstal v červených číslech.
Určitou podporu našel trh v reportu makroukazatele Leading Indicators za měsíc duben 08, který ukázal, že výkon ekonomiky je sice slabý, ale údaj předstihových ukazatelů indikuje, že se ekonomika nenachází v tolik diskutované recesi.
Dalším důležitým faktorem přetrvávajícím již několik dní, je situace na komoditních trzích s hlavní položkou ropou, která zaznamenala rekordní closing na hodnotě 127,31 USD za barel. V současné době tato stěžejní komodita stojí 127,20 USD za barel. Tento fakt má vztah na spotřebitelskou sféru (zvýšené náklady na dopravu apod.) včetně technologického sektoru.

Technologický index Nasdaq Composite se v odpoledním tradingu obrátil do negativních čísel, když nejprve obdržel impuls od znovuobnovení možného spojení firem Microsoft a Yahoo. Později sentiment částečně vyprchal a způsobil sestup indexu do mínusu.

Hlavní US akciové indexy vstupují do úterního obchodního dne s těmito stavy:
Blue chips index, Dow Jones Industrial Average je na úrovni 13 028,20 bodů (+ 41,40 bodů, resp. + 0,32 %). Hlavními plusovými tituly byly Alcoa, Boeing a Chevron.
Technologický index Nasdaq Composite se zastavil na hodnotě 2 516,09 bodů (- 12,76 bodů, resp.

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.