Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Situace na US akciových trzích ze dne 2.9.2008

02.09.2008 | 00:00 0 Komentářů

Včerejší obchodní den bylo na Wall Street pusto, prázdno a to z toho důvodu, že v USA byl svázek Labor Day. Stejně tak pusto a prázdno bylo po povinné evakuaci cca 2 miliónů obyvatel v Louisianě a New Orleans, kde útočil hurikán Gustav. Jednoznačně hrozilo poškození rafinérských kapacit v Mexickém zálivu, nemovitostí na pobřeží a dalších objektů. K tomu tedy naštěstí nedošlo, nicméně ještě dozvuky hurikánu mohou způsobit záplavy v tomto regionu, takže ostražitost je stále namístě.

Vzhledem k tomu, že dopad přírodního úkazu nebyl tak silný jak se předpokládalo (což je ta pozitivnější varianta) a ropné plošiny a rafinérie zůstaly nepoškozeny, má to samozřejmě vliv na komoditních trzích obchodovanou ropu Light Sweet Crude Oil. Ta nyní se nachází na ceně 109,15 USD za barel (a nadále klesá), což je víceméně cena, kterou včera připustili jako akceptovatelnou někteří členové OPEC. Zlato je na úrovni 808,40 USD za trojskou unci.

Na forexových trzích se cross rates EUR/USD pohybovaly ve prospěch USD na hranici 1,4574 a poměr JPY/USD byl na hranici 108,13.

Dnešní makroukazatele na US trzích mohou částečně ovlivnit trading, podle ekonomického kalendáře nás čeká Construction Spending za červenec 08 s číslem -0,4% a index zpracovatelského průmyslu ISM Index za srpen 08 s očekáváním 49,5.

Zajímavá zpráva přišla u Austrálie, kde australská národní banka poprvé po 7 letech snížila overnight cash rate o 25 bp. na úroveň 7,0 % p.a.

Na asijských trzích se obchoduje následovně: Nikkei 225 -1,75%, HangSeng -1,12% a Shanghai Comp. -0,87%.

Dnešní indikace futures na hlavní US akciové indexy jsou zatím v minusových stavech, když DJIA Index je -28 bodů, Nasdaq 100 Index -6 bodů a SP 500 Index -4,40 bodů.

Jenom na okraj je třeba dodat, že v Atlantiku se formuje další bouřkové seskupení s aspirací na hurikán s názvem Hanna….

CAPITAL PARTNERS a.s.
Ing. J. Stoulil

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.