Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Situace na US akciových trzích ze dne 1.4.2008

01.04.2008 | 00:00 0 Komentářů

Včerejším obchodním dnem se na Wall Street uzavřelo 1. čtvrtletí roku 2008, které patřilo svojí výkonností na hlavních akciových indexech k nejhorším od roku 2002.
Pondělní trading sice realizoval closing v plusu, když Citigroup v rámci finančního sektoru bude realizovat své restrukturalizační snahy a dále vystoupil US Treasury Secretary Paulson s navrhovanou státní akcí konsolidace amerických regulátorů akciových trhů. Prozatím tento plán nemá příliš dobrou pověst na akciovém trhu, neboť dává větší pravomoci či odpovědnost těm subjektům, které de facto vytvořily současný neuspokojivý stav. FED realizoval politiku levných peněz (snižováním sazeb) a došlo k tomu, že monetární politika se stala nestabilní.

Z hlediska makroukazatelů potěšil Chicago PMI, který vzrostl za březen 08 na úroveň 48,2 oproti očekávání 46,7 a rovněž ve vztahu k únorové hodnotě 44,5.

V korporátní sféře se opět rojí nové negativní zprávy o možných writedowns za 1.Q. 08, konkrétně jde o švýcarskou UBS v objemu dalších 19 mld USD a ztráta v hospodaření za 1.Q. 08, banka bude navyšovat prostřednictvím akcionářů kapitál o 15 mld USD. Rovněž Lehman Brothers (LEH) bude mít zřejmě problémy s ratingem svých Alt-A portfolií a ratingová agentura Moody´s již přistoupila k některým úpravám směrem ke snížení ratingu. Stejně tak LEH hledá možnosti navýšení kapitálu o cca 3 mld USD. Deutsche Bank bude realizovat mark-downs za 1.Q.08 v objemu 3,9 mld USD. Takže jen tak dál

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.