Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Síť restaurací Coloseum se chystá vstoupit na burzu, investory láká budoucími dividendami

16.11.2020 | 09:44 0 Komentářů

Na pražskou burzu se chystá vstoupit skupina Coloseum, provozovatel stejnojmenných italských restaurací. Veřejnosti bude na trhu Start Burzy cenných papírů Praha nabídnuto až 30 % akcií, přičemž by společnost za úpis chtěla vybrat celkem 60 milionů Kč. Vstup je plánován na jaro roku 2021, uvedl František Bostl ze společnosti Starteepo, která transakci společně s advokátní kanceláří PRK zastřešuje.

Zdroj: Coloseum

Zdroj: Coloseum

Do konce roku vznikne zastřešující holdingová struktura Coloseum Holding. Ta na jaře požádá Českou národní banku o schválení veřejné nabídky akcií.

„Nabídnuto by mělo být až 30 procent holdingové společnosti. Předpokládáme, že investoři by mohli ocenit Coloseum na 210 až 250 milionů korun,“ uvedl Bostl.

„Jsem rád, že i v této složité době plní Start a kapitálový trh svoji funkci a pomáhá firmám s financováním jejich rozvojových plánů“, doplnil generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic.

Jan Mužátko, zakladatel skupiny Coloseum a současně její stoprocentní vlastník, má v plánu ze získaných peněz přibližně polovinu použít na refinancování závazků. Druhá polovina nabytého kapitálu by měla jít na nové investice, které urychlí budoucí růst skupiny.

„Bohužel jsme se letos dostali do situace, kdy došlo k uzavření našich provozů a zároveň nám stát nepodal pomocnou ruku tak, jako třeba v Německu nebo Rakousku. Vidíme kolem sebe, že někteří konkurenti situaci neustáli a zavírají. V tomto ohledu chceme být připraveni na konsolidaci trhu a nové příležitosti, které se objevují již dnes,“ uvedl Mužátko.

Podle znaleckého posudku, vypracovaného pro účely založení holdingu, je ocenění podílů zhruba na 235 milionech Kč. Bostl dále uvedl: „Při pohledu na obrat z roku 2019, který dosahoval 423 milionů korun, a kam by se mělo hospodaření skupiny v následujících letech vracet, vypadá ocenění slibně. Pro dlouhodobé investory, kteří dokážou ocenit hodnotu a mají rádi dividendy, bude Coloseum zajímavou příležitostí.“

Největšími lákadly pro investory budou znovuotevření restaurací v příštím roce, návrat k normálnímu provozu a také výplata dividend. Připravován je také věrnostní program pro akcionáře, konkrétně v podobě slevy až 30 % na konzumaci v restauracích skupiny.

 

Zdroj: E15

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.