Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Silný růst v Evropě pomohl německému indexu DAX k návratu nad 12 tis. bodů

05.03.2018 | 18:52 0 Komentářů

Index DAX vzrostl o 1,49 % na 12090,87 b.

Evropské akciové trhy otevřely v červeném v reakci na výsledky italských voleb. Zatímco italský index pouze stáhnul své ztráty a hlavními oběťmi byly italské banky, evropské a německé akcie rychle ráno vymazaly ztráty a rostly. DAX se tak vrátil nad 12 tis. bodů.

Největší zisky si připsaly německé elektrárenské společnosti RWE (RWE; +6,0 %) a E.ON (EOAN; +4,4 %). Že by reakce na schválení velké koalice straníky SPD a odchod tajemníka pro energetiku, Rainera Baakeho? Baake, kterému se kvůli spojení se změnou německé energetické politiky přezdívá Mr. Energiewende, v rezignačním dopise kritizuje energetické a klimatické plány nové vlády.

V Evropě byly v zeleném všechny sektory, pozitivní sentiment se však na všechny německé akciové tituly nepřenesl. Mediální skupina ProSieben (PSM) odepsala 2 % po doporučení na „underperform“ s cílovou cenou 27,1 EUR od analytiků Credit Suisse. Mírné ztráty zaznamenaly také německé automobilky BMW (BMW; -0,6 %), Volkswagen (VOW3; -0,1 %) a Daimler (DAI; -0,1 %) po tweetu amerického prezidenta Trumpa, že pokud EU odpoví na jeho cla navýšením cel, Spojené státy „jednoduše uvalí daň na evropská auta“.

Tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa

Tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa

Index DAX +1,49 % na 12090,87 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
RWE (RWE) +6,0 % ProSieben (PSM) -1,9 %
E.ON (EOAN) +4,4 % BMW (BMW) -0,6 %
Infineon Technologies (IFX) +2,9 % Volkswagen (VOW3) -0,1 %
Vonovia (VNA) +2,5 % Daimler (DAI) -0,1 %
Linde AG (LINU) +2,4 % Commerzbank (CBK) 0,0 %

Zdroj: Bloomberg, Clean Energy Wire, Twitter

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.