Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Silné růsty v USA

06.06.2012 | 18:26 0 Komentářů

Americké akcie procházejí silnou rally, když širší index S&P zažívá nejsilnější intraday růst od začátku letošního roku. Klasický Dow Jones posiluje o 1,74%, technologický Nasdaq si vede ze všech hlavních indexů nejlépe a přidává o 2,1%.

Po značných poklesech z minulého týdne prochází trh výraznou růstovou korekcí. Za růstem stojí především spekulace ohledně možnosti dalších zásahů na podporu ekonomického růstu. V kontextu tohoto se daří především cyklickým sektorům. Přes dvě procenta si připisují ropné společnosti, finanční sektor a sektor základních materiálů. Nejslabší výkon mají utility, ale i tento sektor roste o více jak 0,5%. Na předchozí růsty navazuje Chesapeake Energy (+7%), když trh spekuluje o možnosti prodeje části aktiv společnosti. Bankovní sektor táhnou především akcie Bank of America, které posilují o více jak 7%. S oslabujícím dolarem se daří i komoditám, když zajímavé zisky si připisuje ropa i zlato. Akcie sledovaného Facebooku vytvořily v úvodu dnešního dne nové minimum a nepomáhal jim ani optimismus na trhu. Od upisovací ceny již kurz propadl o více jak 30%.
V osm hodin našeho času bude zveřejněna „Béžová kniha", která může zase opět o trochu více napovědět jak na tom americká ekonomika je a jak hodně jsou spekulace ohledně dalších stimulů oprávněné.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.