Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Siemens Healthineers zvažuje prodej divize ultrazvuku, cena by mohla být okolo 1 miliardy USD

13.04.2021 | 11:37 0 Komentářů

Německá společnost zabývající se technologiemi v oblasti zdravotnictví Siemens Healthineers uvažuje o prodeji jedné ze svých divizí – divize ultrazvuku. Ta by mohla být ohodnocena v přepočtu okolo 1 miliardy dolarů, uvádí osoba obeznámená s okolnostmi. Představitelé společnosti záležitost odmítli komentovat.

Divize ultrazvuku se zaobírá výrobou zařízení sloužících k široké škále výkonů – od základního ultrazvukového skenování až po pokročilou metodu echokardiografie.

Siemens Healthineers eviduje o divizi zájem. Prodej divize by mohl lákat soukromé společnosti a strategické investory. Jednání mají stále probíhat, hodnota divize se může změnit a opravdová jistota uskutečnění transakce neexistuje, uvádí blíže nejmenovaná osoba obeznámená s okolnostmi.

Společnost Siemens Healthineers v roce 2020 přebrala společnost Varian Medical Systems za 16,4 miliardy dolarů v hotovosti. Tato transakce se zapsala mezi největší akvizice v oboru lékařství za rok 2020. Tato dohoda zajišťuje společnosti značný podíl na rychle rostoucím trhu léčby nádorových onemocnění. Rýsuje se také možná cesta připojení společnosti do prestižního indexu DAX.

 

Zdroj: Bloomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.