Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Siemens Gamesa bude mít nového výkonného ředitele

18.06.2020 | 09:51 0 Komentářů

Siemens Gamesa oznámila, že ukončila smlouvu se současným výkonným ředitelem. Na jeho místo nastoupí CEO příbřežní divize.

 

 

 

Španělský gigant zaměřující se na výrobu čisté energie (Siemens Gamesa) oznámil, že ukončil smlouvu se současným výkonným ředitelem Markusem Tackem. Firma jej nahradí Andrease Nauenem, který doposud vedl příbřežní jednotku Siemensu.

Změna ve vedení přichází ve vyzývavých časech pro Siemens Gamesu. Společnost očekává, že dopady koronavirové pandemie ve třetím čtvrtletí stlačí EBIT do červených čísel.

Celosvětový tržní podíl Siemensu Gamesy v oblasti příbřežních jednotek klesl v roce 2018 na 31 %, oproti 58 % v roce 2017. V roce 2019 byl jeho globální tržní podíl 44 %.

V rozhovoru, který Nauen v minulém měsíci pro společnost Bloomberg poskytl, říká, že je jeho cílem udržet dominanci jednotky na příbřežním trhu.

„Mojí ambicí a ambicí Siemensu Gamesy je udržet si více než 50 % tržní podíl a zároveň generovat zisk,“ uvedl Nauen v květnu. „To znamená získání alespoň poloviny kontraktů po celém světě,“ dodal.

Společnost nedávno zveřejnila plány na výstavbu největší větrné turbíny na světě. Zařízení bude o dva metry vyšší než masivní turbína společnosti GE, která v loňském roce vyhrála několik velkých kontraktů určených pro příbřežní elektrárny.

Nový CEO pro příbřežní divizi bude brzy oznámen.

Akcie Siemens během dnešní seance posilují o 0,18 %.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.