Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Shrnutí uplynulého týdne

22.08.2008 | 18:13 0 Komentářů

Uplynulý týden byl charakteristický velmi nízkými objemy kvůli probíhajícímu období dovolených. Index PX se mezitýdenně téměř nezměnil, oslabil o 0,1 % na 1455 bodů.
Týden byl slabý i na domácí firemní zprávy, pouze VIG vydalo své pololetní výsledky. Ty byly lehce lepší než očekávání: čistý zisk 208 mil. EUR oproti očekávání 188 mil. EUR. Akcie však jen lehce korigovaly svůj předchozí propad plynoucí z celkového sentimentu vůči finančním institucím. Titul oslabil o 4,4 % t/t.
Nejvíce rostoucím titulem týdne bylo NWR (+11,7 % t/t). NWR po vybírání zisků v předešlých týdnech opět nabralo růstový kurz, v reakci na růstovou korekci na komoditních burzách a v očekávání dobrých výsledků hospodaření. Naopak nejvíce klesajícím titulem týdne bylo CME (-7,9 % t/t). Za poklesem nebyly žádné významnější zprávy.
V následujícím týdnu bude na pražské burze končit výsledková sezóna. Ve středu zveřejní výsledky ECM. Čekáme spíše nepříznivé zprávy, čistou ztrátu 21,5 mil. EUR, hlavně kvůli kurzovým vlivům. Čistá ztráta bude mít rovněž vliv na snížení čisté hodnoty aktiv (NAV), což mohou investoři také vyhodnotit spíše nepříznivě. Nicméně se domníváme, že současné ceny akcií toto očekávání obsahují. Vedle ECM ve středu ještě zveřejní výsledky Pegas. Ten by díky kurzovým ziskům naopak mohl vykázat nárůst pololetního zisku o +800 % r/r. Provozní úroveň však bude spíš ztrácet, tudíž očekáváme spíš neutrální reakci investorů.
Ve čtvrtek nás čeká plejáda výsledků. Hned ráno zveřejní výsledky NWR, ty budou z tohoto týdne asi nejvíce očekávané. Předpokládáme nárůst čistého zisku za 2Q08 o +514 %, hlavně díky růstu cen uhlí. Dobré výsledky v souvislosti s růstovou korekcí na komoditních trzích by mohly dále napomoci k posílení titulu. Dalšími čtvrtečními výsledky bude AAA Auto, očekáváme další prohloubení negativních vlivů na straně nákladů. Případné pozitivní vlivy by se měly ukázat až v dalších čtvrtletích.
Poslední čtvrteční výsledky zveřejní Orco. Očekáváme čistou ztrátu, převážně kvůli vysokým finančním nákladům (na financování). Čistá ztráta rovněž přinese snížení NAV. Tento pokles by byl vnímán spíše negativně, ale již by měl být obsažen v ceně akcií.
V pátek by měl výsledky zveřejnit Philip Morris ČR. Po zprávě mateřské společnosti o poklesu tržeb se očekává rovněž spíše meziročně zhoršené hospodaření. Náš odhad je nekonsolidovaný čistý zisk v 788 mil. Kč (-11 % r/r). Cena akcií však tento fakt již obsahuje, naopak investoři se zaměřují na potenciální překvapení.
Celkově očekáváme spíše nadále nižší aktivitu obchodování, ta by se však již mohla vylepšovat s postupným koncem prázdnin. Pro českou burzu přijde několik impulzů z výsledků hospodaření. Z globálního pohledu očekáváme nabytý týden hlavně díky datům z USA. Hned v pondělí budou zveřejněna data z trhu bydlení, která jsou nyní intenzivně sledována. V úterý bude oznámena spotřebitelská důvěra za srpen (lehké zlepšení z 51,9 na 53 bodů), ve středu zboží dlouhodobé spotřeby (očekává se snížení) a ve čtvrtek revize HDP za 2Q08 (navýšení z 1,9 % na 2,8 %).

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.