Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Série pozitivních dat z Německa pokračuje, euro posiluje

25.01.2013 | 10:45 0 Komentářů

Německý index podnikatelské důvěry vystoupal v lednu na 104,2 bodu. Drží se tak již třetí měsíc nad hodnotou 100, která značí pozitivní ekonomický výhled. Dnešní výsledek je nejlepší od června loňského roku. Německo tak pozitivně vstoupilo do nového roku. Ifo index navázal na průzkum Institutu pro evropský ekonomický výzkum (ZEW), který monitoruje důvěru investorů v německou ekonomiku. Ten v úterý vyskočil o 24,6 bodu na 31,5 bodu. Index mnichovského institutu (Ifo) vychází z průzkumu zhruba 7000 německých firem a pokládá se za předzvěst ekonomických trendů v Německu i celé eurozóně.

Evropa se tak stává více závislá na německé ekonomice. Ta včera jako jediná přinesla pozitivní výsledky indexu nákupních manažerů (PMI), který se v sektoru výroby dočkal růstu o 2,8 bodu na 48,8. Sektor služeb podle PMI posílil až na 55,3 bodu. Německá národní banka označila tento týden za klíčový, protože přinesl důkaz o ukončení ekonomického poklesu v Německu, který nastal v posledním kvartále 2012.

Eurodolar na hodinovém grafu vytvořil skrytou býčí divergenci, která mu pomohla po 4 dnech překonat silnou rezistenci 1,34. EUR/USD dnes velmi silně posiluje a nadále zůstává v růstovém trendu.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.