Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Senátor USA žádá, aby vláda prověřila prodej společnosti CME skupině PPF

27.02.2020 | 09:20 0 Komentářů

Senátor USA žádá, aby vláda přověřila prodej společnosti CME skupině PPF. Ta se proti jeho dopisu ohradila. Akcionáři CME budou na dnešní mimořádné valné hromadě hlasovat o návrhu prodeje firmy.

Výzva amerického senátora

Republikánský senátor Spojených států Marco Rubio včera vyzval v dopise směřovaném ministrům financí a spravedlnosti americkou vládu k prověření prodeje společnosti CME skupině PPF miliardáře Petra Kellnera. Ve své výzvě se Rubio odkazuje na zjištění serveru Aktuálně.cz, jenž zveřejnil informace o tom, že společnost Home Credit měla platit kampaň na podporu Číny v České republice. Senátor dokonce označil PPF za prostředníka zájmu asijské velmoci. „Věřím, že tato transakce vyžaduje prověření, protože podkopává americké zájmy národní bezpečnosti související se střední a východní Evropou stejně jako s Čínou,“ píše Rubio v dopise, když se odvolává na tzv. The Committee on Foreign Investment in the US (CFIUS), což je orgán vlády prověřující investice, které mohou ohrozit národní bezpečnost.

Vyjádření PPF

Skupina PPF se proti Rubiovu dopisu ohradila, když v prohlášení píše, že senátor má vycházet z nepravdivých informací. „Rozumíme zájmu pana senátora Marca Rubia, bohužel ve svém dopise vychází z nepravdivých informaci o PPF, které mu poskytl český politik Pavel Fischer. V dopise nesedí základní informace: například není pravda, že společnost CME operuje na 90 milionovém trhu – ve skutečnosti není ani poloviční. Stejně tak není pravda, že PPF prosazuje technologie Huawei, ve skutečnosti je v loňském roce získala v rámci nákupu telco operátorů od norské společnosti Telenor,“ píše skupina v textu zveřejněném v reakci na senátorův dopis.

O dohodě PPF se skupinou AT&T jsme informovali zde. O návrhu prodeje CME skupině PPF budou dnes na mimořádné valné hromadě hlasovat akcionáři mediální společnosti.

CME dnes na BCPP oslabuje o 2,11 %.

 

Zdroj: Aktuálně.cz; Lidovky.cz

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.