CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

24. 06. 2022

0 komentářů

Senát USA schválil zákon regulující držení střelných zbraní, zpřísňuje tresty za nelegální obchod

  

Senát schválil nejvýznamnější zákon o střelných zbraních za poslední desetiletí a koalice více než tuctu republikánů se připojila k demokratům, aby poskytla nové nástroje k zabránění masovým střelbám po smrtících útocích po celé zemi.

Hlasování v poměru 65 ku 33 hlasům završilo měsíc jednání, která vedli senátoři Chris Murphy a John Cornyn, kteří byli pověřeni, aby našli kompromis v jednom z nejspornějších témat americké politiky.

Legislativa, která poskytuje finanční prostředky ve výši zhruba 15 miliard dolarů, by pomohla státům zavést a vymáhat ochranné příkazy proti extrémnímu riziku, známé jako zákony o červených vlajkách, aby odebraly zbraně lidem, kteří jsou považováni za nebezpečné. Rozšířila by také prověřování a tvoření záznamů o duševním zdraví u kupujících mladších 21 let. Více než polovina výdajů by byla použita na financování programů duševního zdraví a posílení bezpečnosti ve školách. Návrh zákona rovněž zpřísňuje tresty za nákupy zbraní pro někoho jiného a za nelegální obchodování se zbraněmi.

„Tento zákon vytvořený oběma parlamentními stranami pomůže chránit Američany,“ uvedl Biden ve svém prohlášení. „Děti ve školách a komunitách budou díky němu v bezpečí,“ dodal Biden.

O této situaci a kontextu pro Colt CZ Group jsme informovali ve středu zde.

Akcie Colt CZ Group (ticker BAACZGCE) na pražské burze klesají o 0,86 % na 579 Kč. Na RM-SYSTÉMu se obchodují beze změny na 581 Kč.
Zdroj : The Wall Street Journal

REKLAMA

 

Libor Král
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Libor Král
Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.