Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

SEC prozkoumává tweet Elona Muska o potenciálním stažení akcií Tesly z burzy

09.08.2018 | 12:10 0 Komentářů

SEC podle zdrojů obeznámených s celým případem prozkoumává tweet Elona Muska o potenciálním stažení akcií Tesly z burzy.

 Zdroj: jurvetson (Steve Jurvetson) via Wiki Commons

SEC prozkoumává celou záležitost

Podle zdrojů dobře obeznámených se záležitostí ohledně tweetu týkajícího se potenciálního stažení akcií Tesly z burzy, prozkoumává Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zda byl zmiňovaný tweet CEO Elona Muska pravdivý a jaký byl důvod stojící za tím informaci uveřejnit na jeho twitterový účet.

Prozatím není zřejmé, zda SEC otevřela formální vyšetřování, k situaci se odmítla vyjádřit. Stejně tak se odpovědi média nedočkala ani od americké společnosti.

Musk opět výrazně rozhýbal cenu akcií Tesly

Elon Musk na svém twitterovém účtu zveřejnil krátký tweet, ve kterém informoval o tom, že zvažuje stažení akcií Tesly z veřejného obchodování za cenu 420 dolarů za akcii (zhruba 50 dolarů nad současným kurzem). Musk v tweetu také dodal, že financování celé transakce již má zajištěné. V dalších tweetech posléze CEO Tesly dodal, že akcionáři by měli možnost akcie prodat, nebo zůstat podílníky i po stažení podniku z burzy. Posléze vyjádřil víru v to, že všichni současní akcionáři by se rozhodly pro setrvání.

 Zdroj: Twitterový účet Elona Muska

Muskovo počínání na twitteru vedlo ke skokovému růstu ceny akcií Tesly a následnému pozastavení obchodování.

Tesla se dnes v předobchodní fázi obchoduje o 1,08 % slabší.

 

Zdroj: Wall Street Journal

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.