Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Sazka bude prodána ve výběrovém řízení

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Insolvenční správce Cupka oznámil, že zkrachovalá společnost Sazka bude prodána ve výběrovém řízení. Zájemci budou muset složit předem zálohu 0,5 mld. Kč. O tendr se údajně zajímají věřitelé Sazky PPF a KKCG a také Fortuna, která chce nabídnout 3,5 mld. Kč (ČTK, ČRo1).
Odhadujeme, že Sazka je stále ztrátová kvůli vysokému zadlužení. Nicméně není jasné, jaká část dřívější Sazky bude dána do výběrového řízení. Záležitost budeme sledovat. (Václav Kmínek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Standard & Poor’s snížila rating TO2 ČR na BBB+
Agentura Standard & Poor’s snížila dlouhodobý rating Telefóniky ČR na BBB+ z A- kvůli snížení ratingu její matky Telefónica S.A. S&P také snížila pohled na výsledky TO2 ČR ze silných na uspokojující kvůli výrazně slabším výsledkům firmy v prvním pololetí 2011 (S&P).
Vzhledem k tomu, že TO2 ČR je v pozici čisté hotovosti (tzn. hotovost převyšuje dluhy) považujeme zprávu za neutrální. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Ranní komentář: jízda na hor$ké dráze pokračuje
Včera americké akciové zaznamenaly prudký nárůst (S&P 500 +4,63 %, Nasdaq +4,69%). Vysoká volatilita posledních dní vyhnala index volatility opcí na index S&P 500 na nejvyšší úrovně (nyní 39) od loňského května. Obchodování podpořil lepší než očekávaný počet týdenních žádostí v nezaměstnanosti, který klesl na 395 tis. (oč. mírný nárůst na 405 tis.). Červnová obchodní bilance naopak dosáhla deficitu 53,1 mld. $ (oč. -48 mld. $). Trh bude sledovat výsledek červencových maloobchodních tržeb (vydávané v 14:30 SEČ; oč. +0,5 % m/m) a v 15:55 SEČ vychází srpnová spotřebitelská důvěra podle Michiganské univerzity (oč. m/m pokles na 62 b., což je nejnižší úroveň od dubna 1999). Dnes své kvartální výsledky představuje například provozovatel sítě obchodních domů JC Penney (oč. zisk na akcii 6,4c). Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně a mírnily tak včerejší nárůst v USA (Nikkei 225 -0,2 %, Hang Seng +0,85 %). V Japonsku se relativně nejlépe dařilo sektoru spotřebitelských služeb a naopak nejvíce klesal finanční sektor. V 11h SEČ se zveřejňuje červnová průmyslová výroba v EMU (po očištění oč. m/m stagnace). Evropské akciové indexy otevírají mírným nárůstem. Opatrný růst dnes očekáváme i na pražské burze. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.