Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Saudi Aramco dosáhlo hodnoty 2 bilionů dolarů během druhého obchodního dne

12.12.2019 | 13:30 0 Komentářů

Hodnota Saudi Aramco je o téměř jeden bilion vyšší, než hodnota dvou dalších největších světových společnosti jako jsou Microsoft a Apple.

 

 

Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco Dosáhla tržní kapitalizace 2 biliony amerických dolarů během druhého dne, kdy je firma veřejné obchodovaná. Krátce po vstupu na trh tak téměř dosáhla dlouhodobého cíle korunního prince Saúdské Arábie.

Akcie ropné společnosti posílily o 10 % na 38,7 Saúdského rijálu (10,32 USD), nicméně chvíli po otevření trhu mírně oslabily na 37 Saúdských rijálů.

Číslo, které je přibližně o 1 miliardu vyšší, než největší veřejně obchodované společnosti jako jsou Microsoft a Apple.

Saudská Arábie tak v pátek přepsala historii, když zalistovala 1,5 % státní ropné společnosti na svoji burzu cenných papírů, Saudi Tadaul. Akcie hned první obchodní den posílily o 10 %, což zvýšilo hodnotu společnosti na 1,88 bilionu amerických dolarů na konci své historicky první seance.

I přestože masivní valuace se může jevit jako výhra pro Saúdského korunního prince, tak tomu všemu scházel mezinárodní zájem, ve který Saúdská Arábie doufala. Tak se musela spolehnout bohužel na lokální investory po tom, co firma odmítla zalistování na burzu v New Yorku a Londýně.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.