Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

SAP zaostal za očekáváním, tržby propadly zejména v Asii

18.07.2013 | 09:52 0 Komentářů

Německá společnost SAP, jeden z největších poskytovatelů firemního softwaru, reportoval výsledky za druhý kvatrál, které nedosáhly na odhady analytiků.

Tržby ze softwarových licencí, významný indikátor budoucích příjmů, klesl zhruba o 3 % na 982 milionů eur. Jedná se o první pokles během posledních tří let. Průměrný odhad tržeb 7 analytiků oslovených agenturou Bloomberg činil 1,02 miliardy eur. Nejdramatičtější pokles tržeb byl zaznamenán v Asii, kde propadly o 9 %.

„Zpomalení v Číně má negativní dopady na mnoho zemí v Asii a můžete to vidět i na našich číslech za druhý kvartál", řekl Co-CEO Jim Hagemann Snabe během konferenčním hovoru. „Věříme, že náš jádrový byznys má pořád potenciál k růstu", dodal.

Upravený provozní zisk vzrostl meziročně o 3,9 % na 1,22 miliardy eur při očekávání 1,24 miliardy eur.

Společnost se snaží přesunout většinu svých programů do cloudu. Právě v tomto segmentu se firmě podařilo v poslením kvartále příjmy od cloudových uživatelů více než zdvojnásobit na 183 milionů eur. SAP nezahálí ani na poli akvizicí, kdy minulý měsíc koupil švýcarského vývojáře e-commerce softwaru Zug za 1 miliardu dolarů.

S dynamickým trhem s firemním softwarem nyní zápasí i další firmy, jako je například Oracle, jehož výsledky z 21. června také nedosáhly na konsensus už druhý kvartál v řadě. Globální meziroční růst prodejů softwarových licencí pravděpodobně zpomalí na 4 % do roku 2016. Minulý rok prodeje rostly 4,1 % tempem. Bloomberg Industries dále uvádí, že velikost trhu cloudového softwaru může expandovat na 67 miliard dolarů v roce 2016 z loňských 29 miliard dolarů.

Akcie (SAP) na frankfurtské burze aktuálně reagují na zveřejněné výsledky poklesem o 2,81 % na 56,05 euro.

Zdroj: Bloomberg

David Krejča
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.