Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

SAP vyhrává nad Oraclem v otázce získávání podílu na trhu

24.01.2020 | 15:01 0 Komentářů

Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vzplanula diskuse mezi společností SAP a některými dotazujícími. Firma byla kritizována v reakci na chystané ukončení podpory podnikového automatizačního systému, nicméně dle slov generálního ředitele SAPu je současný vývoj firmy velmi příznivý.

Generální ředitel německé společnosti SAP se dnes vyjádřil, že SAP je tou společností, která vyhrává podíl na trhu. Tím tak reagoval na vývoj mezi SAPem a jeho konkurentem Oracle.

„Jsme to my, kdo získává větší podíl na trhu,“ uvedl CEO SAPu Christian Klein v intenzivním rozhovoru s reportérkou CNBC Karen Tso na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

SAP byl ve Švýcarsku kritizován ze strany některých svých zákazníků kvůli rozhodnutí ukončit podporu pro SAP Business Suite, tj. set aplikací, které umožňují automatizaci firemních procesů. Posléze bude nutné, aby klientu SAPu přešli na nový systém. To někteří odmítají a firmě tak hrozí odliv jejich zákazníků.

Během konferenčního hovoru Oraclu jeho CEO oznámil, že jeden z největších zákazníků SAPu se z důvodu změn systému již chystá přejít k Oraclu.

Nový CEO SAPu se nechal slyšet, že firma se snaží dát svým klientům co největší komfort a umožňuje jim rozšířit své možnosti. Klienti tak můžou rozšířit své funkce službami jako je například Microsoft Azure, Amazon Web Services nebo Google Cloud.

Akcie SAP SE během dnešní seance posilují o 2,44 %.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.