Středa 24. února. Svátek má Matěj.

SAB Finance reportuje výsledky za rekordní rok 2020, s dividendovou strategií míří na pražskou burzu

27.01.2021 | 17:10 0 Komentářů

Zprostředkovatel devizových obchodů v České republice SAB Finance zveřejnil výsledky za rok 2020. Celkem společnost dosáhla zisku před zdaněním ve výši 144 mil. Kč, jedná se o více než 58% meziroční nárůst.

Čistý zisk vzrostl meziročně rovněž o 58 % a přesáhl 116 mil. Kč. V rámci dividendy společnost z čistého zisku vyplatí 100 mil. Kč, zbylých 16 mil. Kč bude zachováno jako nerozdělený zisk v podobě rezervy pro budoucí výplatu dividendy akcionářům.

Zvýšený zájem exportérů a importérů o zajišťovací mechanismus proti kurzovým výkyvům vyvolaný volatilitou koruny a nejistotou na trzích se odrazil také v hospodářských výsledcích SAB Finance.

Společnost plánuje dlouhodobou dividendovou strategii – dvakrát ročně vyplácená dividenda ve výši 5 % z tržní ceny akcií při přijetí k obchodování. Ta dosahuje 10 560 Kč za akcii.

„Uplynulý rok byl pro SAB Finance mimořádně úspěšný. Nejen, že jsme pokračovali v trendu ziskovosti, ale zároveň se podařilo dosáhnout rekordních obchodních výsledků. Očekávaný zisk společnosti ve výši 138 milionů korun byl ještě o šest milionů překonán a přesáhli jsme hranici 144 milionů. Při tom se soustavně pracovalo na dalším rozvoji i přípravě IPO. Vážím si nasazení všech kolegů i dosažení takových výsledků. Svědčí to o spokojenosti klientů jak s našimi službami, tak skutečností, že nabízíme dlouhodobě nejvýhodnější kurzy na trhu. Těší mě jejich důvěra a i nadále je naší prioritou jim poskytovat výjimečné služby,“ uvádí Radomír Lapčík, zakladatel SAB Finance a.s.

Společnost SAB Finance byla 21.1.2021 přijata na trh Standard Market pražské burzy. S akciemi pod tickerem BAASABFI se začne obchodovat zítra, 28. ledna.

 

Celá zpráva k nahlédnutí zde.

Představení společnosti a informace o vstupu společnosti SAB Finance na burzu naleznete zde.

 

Zdroj: SAB Finance

Michal Fric, Fio banka, a.s.

Michal Fric, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.