Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

S. Mnuchin tvrdí, že není stanoven deadline a ani harmonogram jednání o druhé fázi obch. dohody

22.01.2020 | 12:05 0 Komentářů

Americký ministr financí Steven Mnuchin dnes prohlásil, že se vyjednání o druhé fázi obchodní dohody můžou protáhnout až za listopadové prezidentské volby v USA a prozatím není stanoven harmonogram dalšího jednání.

Americký ministr financí Steven Mnuchin dnes prohlásil na Světovém ekonomickém fóru konaném ve švýcarském Davosu, že není stanoven žádný termín, do kterého by USA a Čína měly dojít podepsání druhé fáze vzájemné obchodní dohody. Konečná dohoda může tak podle něj být podepsána před ale i až po listopadových prezidentských volbách, jak prohlásil: „Když jí zvládneme ještě před volbami, tak to bude skvělé, když to bude trvat déle, je to v pořádku.“

Mnuchin navíc včera prohlásil, že konečná fáze dohody nemusí přinést odstranění všech amerických cel uvalených na čínský export do států.

Správce státní kasy však prohlásil, že se s obchodními partnery stále nedohodly ani na harmonogramu dalšího vyjednávání. Není tak zatím stále ani dohodnuto další setkání představitelů dvou největších ekonomik světa ohledně otázky obchodních vztahů.

 

ZdroJ: CNBC

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.