Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Ryanair se chystá propustit část svého personálu

31.07.2019 | 16:00 0 Komentářů

Letecká společnost Ryanair v současné době disponuje přebytkem pracovníků a v reakci na to se chystá redukovat počet pracovních míst. Důvodem je pokles tržeb a důsledky uzemnění letounu Boeing 737 Max.

Generální ředitel letecké společnosti Ryanair oznámil, že rozpočet společnosti potřebuje o 1 500 pilotů a palubního personálu méně než bylo původně plánováno. Důvodem je pokles tržeb a zpoždění expanze způsobené uzemněním letounu Boeing 737 Max.

Ve video zprávě určeného personálu šéf Ryanairu uvedl, že dopravce má navíc více než 500 pilotů a přibližně 400 členů obslužného leteckého personálu a navíc bude potřebovat o přibližně 600 lidí v těchto kategoriích méně v létě příštího roku.

Mluvčí společnosti potvrdil pravdivost videa a odmítl celou věc komentovat. Dopravce zaměstnával na konci března přibližně 5 500 pilotů, z čehož je nejméně 10 % momentálně v ohrožení. V současné době pro Ryanair pracuje asi 9 000 členů leteckého personálu.

„Během následujících týdnů se budeme snažit minimalizovat počet snížených pracovních míst, nicméně některé snížení jsou momentálně nevyhnutelné,“ dodal CEO.

Akcie Ryanair posilují o 2,02 %.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.