Neděle 20. června. Svátek má Květa.

RWE odhaduje škody z „uhelného exitu“ na 3,5 mld. €; média přitom spekulovala o kompenzaci 2,6 mld.

16.01.2020 | 14:20 0 Komentářů

RWE by za „uhelný exit“ měla dostat 2,6 miliardy eur, píší od rána světová média s odkazem na osoby blízké vyjednávání. Skupina však dle zprávy zveřejněné v odpoledních hodinách očekává škody spojené s uzavíráním uhelných elektráren ve výši 3,5 mld. eur.

Škody kvantifikované na 3,5 mld. eur

Energetická skupina RWE zveřejnila vlastní odhady ohledně efektů, jež by na společnost mělo mít uzavření uhelných elektráren. Do roku 2030 skupina odhaduje snížení počtu pracovních míst z titulu „uhelného exitu“ o zhruba 6 tisíc. RWE následně kvantifikuje škody ve finančním vyjádření na 3,5 miliard eur.

Kompenzace kolem 2,6 mld. eur

Dnes ráno agentura Bloomberg zveřejnila informaci o tom, že RWE by mohlo dostat za uzavírání elektráren kompenzaci kolem 2,6 miliard eur. Bloomberg se odkazuje na osoby obeznámené s vyjednáváními. V minulém týdnu se hovořilo o částce nižší, konkrétně kolem 2 miliard eur.

Pro kontext je nutno zdůraznit, že spekulace o výši kompenzace vyšla v médiích dříve, než odhady RWE o způsobených škodách. Ty byly společností zveřejněny až v odpoledních hodinách.

Akcie RWE na Xetře posilují o 1,70 %.

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.