Čtvrtek 02. prosince. Svátek má Blanka.

Růstová korekce na Wall Street

14.05.2019 | 19:50 0 Komentářů

Hlavní americké akciové indexy po včerejším „výplachu“ korigují tučné ztráty a solidně unisono zpevňují v čele s Nasdaqem (+1,7%). Děje se tak na pozadí nekonečné ságy na téma obchodní (ne)dohody mezi Čínou a USA, a to především skrze aktivní twitterový účet amerického prezidenta D.Trumpa, obhajující zvýšení cel a plánované zavedení dalších na nové importované produkty po údajném zájmu otevření již dohodnutých částí nových ujednání ze strany Číny. Navzdory novým sankcím se ale na trh navrací optimismus, že obchodní dohoda nakonec bude uzavřena (alespoň obě strany se tváří, že mají zájem dále jednat) a oportunitní kupci loví ve výprodejových vodách.

Po včerejším „útoku“ na technologický sektor, který v rámci indexu S&P500 odepsal 3,7%, dnes daný segment vévodí odvětvovým růstům (+2,2%), následovaný průmyslovými společnostmi (+1,7%) a energetickým sektorem (též +1,7%), těžící z růstu ceny ropy (+1,2%) i zemního plynu (+1,3%).  Naopak mírně ztrácí bezpečné přístavy – klesají dluhopisy napříč splatnostmi (výnos 10letého státního bondu roste na 2,425% ze včerejších 2,41%), oslabuje též zlato (-0,4%), které se po krátkém „výletu“ nad hladinu 1300 USD/oz opět vzdálilo této metě.

Mezi individuálními pohyby v rámci S&P500 společností dnes růstům dominují výrobci videoher Electronic Arts (EA +4,9%) a Take-Two (TTWO +4,7%). Druhá jmenovaná firma posiluje v návaznosti na konferenční hovor po reportování spíše slabších kvartálních čísel, která navrátil optimismus investorům po povýsledkovém propadu. Z 25letých minim se pak zotavuje telekomunikační operátor CenturyLink (CTL), zpevňující též o bezmála 5%. Na opačném konci spektra dnes figuruje známý prodejce oděvů Ralph Lauren (RL -5%) po neuspokojivém čtvrtletním reportu.

Index S&P 500 +1,4 % na 2851,2 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +2,2 % Utility -0,5 %
Průmysl +1,7 % Reality +0,5 %
Energie +1,7 % Zdravotní péče +0,9 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Electronic Arts (EA) +4,9 % Ralph Lauren Corp (RL) -5,0 %
CenturyLink (CTL) +4,8 % CenterPoint Energy (CNP) -1,6 %
Take-Two Interactive Software (TTWO) +4,7 % Wabtec Corp (WAB) -1,5 %
Helmerich & Payne (HP) +4,4 % NRG Energy (NRG) -1,3 %
Western Digital Corp (WDC) +4,3 % Extra Space Storage (EXR) -1,3 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.