Středa 28. října. Je Státní Svátek

Růst US akcií

06.04.2016 | 18:35 0 Komentářů

Po dvoudenním poklesu americké akcie opět rostou, hlavní zásluhu na růstu mají akcie ze sektoru zdravotní péče a energetické firmy.

Americké indexy po dvoudenním propadu opět rostou a připisující kladné body. Open byl sice rozpačitý, aktuálně však hlavní indexy připisují v rozmezí 0,4-0,9%. Nejvíce roste technologický Nasdaq, umírněnější je pohyb u klasického Dow Jones. Kalendář makro událostí je dnes v podstatě prázdný a tak investoři částečně vyčkávají na zápis z posledního jednání FEDu, který bude zveřejněný ve 20 hodin našeho času.

Z jednotlivých sektorů se nejvíce daří zdravotní péčí (+1,8%) a energetickým firmám (+1,9%). Ropa po předchozích poklesech opět nabrala dech a dnes WTI posiluje o téměř 5%. Pozitivnímu vývoji pomáhá jak vyjádření představitelů Kuvajtu o možné dohodě o zmrazení dodávek bez účasti Iránu, tak pokles zásob surové ropy v USA. Exxon posiluje o 1%, Anadarko Petroleum přidává přes 4%. Farmaceutické firmy posilují paradoxně po zrušení obří akvizice. Pfizer (+3,5%) odvolal převzetí irského Allergenu, což byl obchod za 160 mld. USD. Pfizer reagoval na nová opatření americké vlády, které mají za cíl znesnadnit přesouvání sídla amerických firem do zemí s nižším zdaněním. Po zrušení obří akvizice se může Pfizer v kontextu dostatku prostředků pohlížet po alternativních investicích.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.