Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Růst Avastu ve 3Q zrychlil, společnost potvrdila celoroční výhled

21.10.2020 | 08:51 0 Komentářů

Česká kyberbezpečností společnost Avast zveřejnila náhled hospodaření za 3Q 2020 a potvrdila celoroční výhled.

Výsledky za 3Q

Výnosy z pokračujících operací ve 3Q meziročně vzrostly o 7,6 % na 225,1 mil. USD z 209,2 mil. USD. Po očištění o pohyb měnových kurzů o 8,6 %.

Očištěný hrubý provozní zisk EBITDA ve 3Q meziročně vzrostl o 3,3 % na 126 mil. USD.

„Hodnota služeb a technologií Avastu se odráží v odolné finanční výkonnosti společnosti, která podporuje pokračující investice do našeho růstu a zaměření na inovace,“ uvedl výkonný ředitel Avastu Ondřej Vlček.

Uživatelské a zákaznické trendy se s uvolňováním podmínek normalizovaly a růst výnosů byl silnější oproti růstu fakturací. Divize Consumer Desktop nadále dosahovala dobrých výsledků na úrovních jako před pandemií, uvádí Avast. Společnost pokračuje v optimalizaci strategií se zvýšeným zaměřením na prodej jednoletých předplatných s cílem navyšovat hodnotu životního cyklu zákazníka.

Čistý dluh na konci 3Q činil 1,5násobek očištěného zisku EBITDA.

„Pokračující generování silných hotovostních toků pomohlo akcelerovat snižování zadlužení a umožnilo dobrovolné splacení dluhu 100 mil. USD ve 3Q,“ uvádí společnost.

Avast potvrzuje celoroční výhled

Avast potvrdil výhled pro rok 2020 na úrovni očištěných výnosů (které by měly růst v řádu vyšších jednotek procent) a stabilní EBITDA marže.

„Vlivem silné poptávky ve 2Q, růst výnosů by měl být i v druhé polovině roku nadále rychlejší oproti růstu fakturací,“ uvádí Avast.

Rada ředitelů nadále vnímá potenciální makroekonomická rizika plynoucí z koronaviru a pokračuje ve sledování jejich dopadu na klíčové trhy pro společnost. Nadále však věří ve zdraví podnikání společnosti a příležitosti na trhu, podpořené strukturálními nositeli růstu.

Celoroční výsledky Avast zveřejní 3. března 2021.

Zdroj: Avast

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.