Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Růst akciových indexů stále trvá

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Zdá se to až neuvěřitelné, jak akciové trhy stále rostou. Index amerických společností Sandamp;P 500 roste již od počátku roku 2009 a nyní se přibližuje svým historickým maximům z března roku 2000, kdy se obchodoval na hladině 1708,25 bodů. V poslední době klesla volatilita jeho ceny a trh míří vzhůru v úzkém cenovém pásmu. Za poslední tři dny můžeme pozorovat utvářející se formaci Rameno-Hlava-Rameno, která může znamenat korekci směrem dolů. Zde ovšem pozor, protože formace je vcelku malá, aby jen tak zastavila tak silný rostoucí trend. Dá se spíše očekávat, že cena bude mít tendenci formaci nerespektovat a zamíří dále nahoru.
Graf: Hodinová cena akciového indexu Sandamp;P 500 v bodech upravená o efekt rolování (Zdroj:eSignal)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.