Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Růst akcií ČEZ pokračuje

13.10.2011 | 20:06 0 Komentářů

Pražská burza následuje negativní sentiment na okolních trzích a končí v červených číslech. Index PX prošel vybíráním zisků a v konečném součtu končí slabší o 0,6 % na závěrečné hodnotě 941,90 bodů.

Největší zásluhu na tom, že samotný index PX končí oproti okolním indexům s „mírnou“ ztrátou stojí především další posílení akcií ČEZ. Po včerejším raketovém růstu o víc než 5 % si akcie ČEZ dnes připisují solidní nárůst o 2,4 % na závěrečnou cenu 769 Kč. Slušná poptávka bez výraznějších prodejních příkazů stojí za tímto růstem, zvýšené objemy u tohoto titulu z posledních dní jen dokládají razanci nákupních příkazů. Vzhledem k nepřehledné situaci na trzích osobně moc nevěřím v další pokračování růstu akcií ČEZ, ale jedním dechem však musím dodat, jak rád bych se pletl.

Bez výraznějších změn končí obchodování s akciemi KB. Titul v dnešním turbulentním obchodování odepisuje 0,4 % a končí na závěrečné ceně 3465 Kč. Naopak v zájmu prodejců, po včerejší pauze, se ocitají akcie Erste Bank. Titul v průběhu dne postupně vyklesával a končil v Praze výrazným poklesem o 6,5 % na ceně 423,60 Kč (ve Vídni následně na ceně 420 Kč).

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.