Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Rudá záře nad akciovými trhy

Po vzoru burz v asijsko-pacifickém regionu i evropské a americké trhy zamířily dolů. Jediným tématem je podpis obchodní dohody mezi USA a Čínou. Evropský Stoxx 600 tak hodinu před závěrem odepisuje 0,4 %, když s výjimkou energetických společností, které se nacházejí v černé nule, se nedaří žádnému sektoru. Nejhlubší ztráty jsou patrné u těžařů a zpracovatelů komodit (-0,9 %).

Ani na levé straně Atlantiku tomu není jinak. V úvodu všechny tři americké indexy klesají. Zatímco S&P 500 přichází o 0,1 %, v případě průmyslového Dow Jonesu a technologického Nasdaqu jde o ztráty ve výši třetiny procenta.

Pražský parket nebyl výjimkou. Index PX odepsal 0,3 %, když největší brzdou byly akcie Avastu, které přišly o 1,5 % v reakci na zprávu o prodeji téměř dvouprocentního podílu ve firmě dřívějším generálním ředitelem Vincentem Stecklerem. Přes jedno procento utrpěly ztráty ještě akcie pojišťovny VIG. Pouze trio Philip Morris ČR, Komerční banka a Kofola se udrželo v plusu. Zisk těchto akcií se pohyboval mezi 0,4 % až 0,7 %.

Miroslav Frayer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.