Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Rostoucí trend na trhu se zemním plynem zatím pokračuje

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Od poloviny měsíce února se cena plynu nachází v růstovém trendu. Od té doby až do dnešního dne jeho hodnota vzrostla o 30%. V tomto období je možné naznačit rostoucí trendovou linii od níž se cena aktuálně odráží nahoru. Při širším pohledu je ovšem možné také pozorovat, že se cena drží pod rezistencí, která se nachází na hladině 4,37 USD za mmBtu. Pokud trh bude mít dostatek síly na nové proražení této rezistentní úrovně, tak může následovat další růst ceny plynu. Aktuální kontrakt s expirací v červnu stojí 4,33 USD za mmBtu.
Graf: Týdenní cena plynu v USD za mmBtu upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)
and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.