Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Ropa WTI v medvědím trendu, její rostoucí zásoby a tweety Donalda Trumpa

22.11.2018 | 11:54 0 Komentářů

Zásoby americké lehké ropy „West Texas Intermediate“ (WTI) vzrostly devátý týden v řadě. Momentálně se obchoduje pod $55 a Donald Trump si přeje vidět ji ještě niže.

Americká lehhká ropa WTI se momentálně obchoduje pod $55. Rostoucí americké zásoby ropy v kombinaci s medvědím trendem trhu a dalším tweetem Donalda Trumpa si žádají další pokles cen.

Futures v New Yorku klesly o 0,6 % po středečním posílení o 2,3 procenta, kterému v tomto týdnu předcházel opětovný pokles. Americké zásoby vzrostly devátý týden v řadě, což je nejdelší nárůst od března 2017, vyplývá z vládních údajů zveřejněných tuto středu. Nižším cenám ropy také pomohl Donald Trump, který na svém twitteru poděkoval Saudské Arábii za nižší ceny ropy a dále dodal: „let“s go lower!“, tedy „snižte ceny ještě více!“.

Ropa tento měsíc přešla do medvědího trendu kvůli obavám z potenciálního převisu nabídky nad poptávkou. Zatímco obchodníci očekávají, že Íranská ropa se vrátí zpět na trh s dočasnou vyjímkou vývozu pro některé země, organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se budou snažit o dosažení „rovnováhy“ na meetingu, který by se měl uskutečnit příští měsíc ve Vídni. Ve hře jsou možnosti jak snížení produkce ropy až o 1,4 milionu barelů denně, tak zachování stávajících objemů.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.