Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Ropa otočila zpět na růst

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Největší nárůst ceny za posledních pět týdnů zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na burze New York Mercantile Exchange nejaktivnější květnový futures kontrakt na WTI americkou lehkou ropu. Důvodem byly oslabení amerického dolaru vůči euru poté, co Evropská unie společně s Mezinárodním měnovým fondem odsouhlasili plán na pomoc Řecku a signály možného zrychlení ekonomického růstu U.S. Oproti zavírací ceně poslední obchodní seance minulého týdne tak americký dolar během včerejšího dne oslabil vůči euru o 0,4 % na 1,3464. Dolar index, poměřující hodnotu amerického dolaru vůči koši šesti hlavních světových měn, oslabil během včerejšího dne o 0,4 % na 81,353 bodů. Oproti tomu Reuters/Jefferies CRB komoditní index posílil v rámci včerejší obchodní seance o 2 % na 272,57 index bodů a zaznamenal tak první nárůst v posledních 8 obchodních seancích. Černému zlatu pomohla v posilování dále vládní zpráva, podle níž zaznamenaly spotřebitelské výdaje v měsíci únoru ve Spojených státech po páté za sebou růst.

Futures na americkou lehkou ropu s květnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze Nymex o 2,17 USD (2,7 %) na uzavírací cenu 82,17 dolarů za barel. Jedná se o nejvyšší uzavírací cenu od 18.března a zároveň největší intradenní nárůst od 16. února letošního roku.

Stejným směrem pak pokračuje vývoj ceny zmíněného futures kontraktu také v rámci dnešní seance, konkrétně o 0,46 dolaru na 82,63 USD za barel.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.