Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Ropa na novém rekordu po inflaci EU a slabých datech oblasti New York

16.06.2008 | 18:05 0 Komentářů

Cena lehké americké ropy dnes intradenně posunula hranici nového historického rekordu poté co výrobní aktivita oblasti New York v červnu zpomalila více než se očekávalo a zastínila jinak pozitivní statistiku přílivu kapitálu do USA. Dolar ale začal oslabovat a ropa, kotovaná v hlavní měně, zdražovat už dopoledne poté co inflace eurozóny v květnu vyskočila na 3,7%- rekordní maximum od zavedení společné euroměny.

Lehká americká ropa s termínem dodání červenec po statistice vyskočila o $5,03, 3,7% na $139,89 za barel. Hodinu poté se obchodovala za $136,86. Futures severomořské ropy Brent se srpnovou expirací posunul nové maximum na $139,32 za barel cenovým růstem o $4,21.

Federální Rezervní Systém New York uvedl že Empire State Manufakturing Index poklesl o 5 bodů na -8,68bodů což čtvrtá negativní hodnota v posledních 5 měsících. Průměrné analytické odhady čekaly zlepšení aktivity z květnových -3,2 na 0,5 bodu. Subindex zakázek a zaměstnanosti prudce klesl, inflační index vyskočil na rekordní maxima. Pozitivní na statistice byl index očekávání v následujícím půlroce což ale zhoršuje výhled rostoucí inflace.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.