Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Restrukturalizace skupiny Continental se dotkne až 20 tis. pracovníků, firma bude uzavírat továrny

25.09.2019 | 17:17 0 Komentářů

Německá průmyslová skupina Continental, která se zabývá výrobou automobilových dílů a pneumatik, představila restrukturalizační plán. Společnost chce od roku 2023 uspořir kolem 500 mil. EUR ročně. Změny se dotknou téměř 10 % pracovní síly.

„Technologický otřes v našich průmyslových odvětvích vnímáme především jako ohromnou příležitost k růstu a proaktivně reagujeme na vznikající krizi automobilového průmyslu,“ řekl výkonný ředitel skupiny Elmar Degenhart.

„Continental reaguje na pokles globální produkce automobilů a na vzrůstající poptávku zákazníků po digitálních řešeních,“ uvádí k restrukturalizačnímu plánu společnost v prohlášení.

Cílem společnosti je dosáhnout úspor ve výši 500 mil. EUR ročně od roku 2023. V rámci desetiletého programu hodlá investovat 1,1 mld. EUR, většina z prostředků bude vynaložena mezi roky 2019 a 2022.

Restrukturalizační plán by se měl dotknout až 20 tis. z 244 tis. pracovníků skupiny po celém světě. Společnost zároveň očekává narůst počtu softwarových pracovníků. Část lidí by měla ztratit práci kvůli nižší produkci a ukončování některých aktivit, na další pracovníky dopadnou přesuny pracovních míst a možné divestice.

Continental plánuje v nejbližších letech ukončit např. výrobu hydraulických komponent pro spalovací motory v německých městech Roding a Limbach-Oberfrohna, italské Pise. Končí také produkce hydraulických prvků pro brzdy v americkém Hendersonu, malajsijská továrna ve městě Petaling Jaya ukončí produkci pneumatik již na konci letošního roku.

Diskutovat bude také o zavření továrny v americkém Newport News. Společnost uvádí, že další propouštění bude oznamovat v průběhu implementace restrukturalizačního plánu.

Tisková zpráva společnosti zde.

Akcie společnosti Continental (CON) dnes ztrácí 0,07 % na 116,9 EUR.

Zdroj: Continental

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.