Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Research in Motion plánuje vlastní obchody v zemích Středního východu

12.04.2012 | 08:55 0 Komentářů

Research in Motion (RIMM) plánuje otevírat kamenné obchody na Středním východě, kde se poptávka po jeho telefonu BlackBerry drží na lepších úrovních než třeba v USA.

Společnost je v závěrečné fázi vyjednávání nájemní smlouvy pro svůj vlajkový obchod v Dubaji, který by měl mít rozlohu o 140 m. čtverečních. Po Dubaji by postupně měly následovat další důležitá města v zemích jako Saudská Arábie, Kuvajt či Katar.

Zatímco Američané dávají přednost iPhonu či Android telefonům, RIM spoléhá na zákazníky v Asii, Africe a již zmíněném Středním východě. Ve 4. čtvrtletí loňského roku se podařilo zdvojnásobit počet prodaných kusů na 2,29 milionů a to například i díky bezplatné aplikaci pro instant-messaging, kterou telefon BlackBerry poskytuje.

RIM jde tak trochu cestou Applu, který také spoléhá na vlastní a partnerské kamenné obchody, kde prodává své produkty. Po expanzi na Středním východě, se kterou RIMu bude pomáhat největší tamní distributor mobilních telefonů Axiom, se dá očekávat podobná strategie i na africkém kontinentu, a to konkrétně v Nairobi, Keni či Nigérii.

RIM včera rostl o 0,77 % na 13,12 USD.

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.