Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Renault se chystá spolupracovat na elektromobilitě s čínskou společností JMEV

17.07.2019 | 10:35 0 Komentářů

Renault se chystá vstoupit na světově nejrychleji rostoucí trh v oblasti elektromobility ve spolupráci s tamější automobilkou. Francouzská automobilka také v říjnu podepsala dokumenty ke společnému podniku s jinou čínskou společností, Brilliance China Automotive, na výrobu a prodej lehkých komerčních vozů včetně tří nových elektrovozů.

Renault se chystá investovat 128 milionů euro do „joint venture“ podniku zaměřeného na elektrické vozy společně s čínskou společností Jiangling Motors. Tato spolupráce by umožnila francouzské automobilce expanzi na největší světový trh pro elektrické vozy.

Renault převezme padesátiprocentní podíl ve společnosti JMEV, dceřiné firmě JMCG, která vznikla v roce 2015, uvedly obě společnosti ve středu.

„Joint venture“ bude produkovat nový sortiment vozů s tím, jak společnosti s elektromobilitou vstupují na trh, který vzrostl desetinásobně od roku 2014.

V minulém roce se Čína stala první zemí, která překročila hranici prodaných elektrovozů v počtu jednoho milionu. Prudký růst byl silně závislý na dotacích, které byly v červnu tohoto roku utnuty, což některé analytiky ponechává na vázkách ohledně dalšího vývoje elektromobility v zemi.

JMCG prodala v roce 2018 přibližně 400 000 vozů, zatímco Renault se dostal asi na desetinásobnou hodnotu.

Akcie Renault oslabují o 0.095%.

 

Zdroj: The Financial Times

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.