Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Regionálním měnám se dnes nedařilo

Regionálním měnám se první pracovní den po velikonočním víkendu nedařilo. Koruna dnes od rána oslabovala, během dne  ztratila 0,1 % na 25,74 CZK/EUR. K silnějším hodnotám jí nepomohl ani rozhovor s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem, na jehož pokračování se můžeme těšit zítra. V té by se guvernér mohl vyjádřit k růstu sazeb na měnověpolitickém zasedání příští týden.

Podobně jako koruně se dnes nedařilo ani ostatním regionálním měnám. Polský zlotý oslabil na 4,287 PLN/EUR a nejvolitelnější z regionálních měn, maďarský forint ztratil dokonce 0,2 % a přiblížil se úrovni 321,1 HUF/EUR.

Polské nezaměstnanosti pomohla sezónnost

Tuzemská důvěra v ekonomiku nezačala letošní rok zrovna nejlépe. V prvním čtvrtletí byla nejslabší od Q3 2016, přičemž v březnu poklesla v obou složkách, jak v podnikatelském tak i spotřebitelském sektoru. Zítřejší statistiky ukáží, zda začátek druhého čtvrtletí přinesl více optimismu.

Polská míra nezaměstnanosti za březen by měla s ohledem na sezónnost, kdy první jarní měsíc začínají stavební práce, klesnout o dvě desetiny. To by se mělo projevit i na stavební výrobě, které navíc pomáhá stabilní poptávka a tak v Polsku meziročně vzroste o 18 %.

MONIKA JUNICKE, KOMERČNÍ BANKA

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.