Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Ředitelé Deutsche Bank zveřejní strategické záměry, očekávají se velké změny

10.09.2012 | 09:51 0 Komentářů

Anshu Jain a Juergen Fitschen, kteří před čtyřmi měsíci převzali otěže Deutsche Bank po Josefu Ackermannovi, zřejmě připravují největší změnu v bance za posledních 8 let. Dvojice generálních ředitelů oznámí svůj strategický záměr na zvýšení kapitálu bez využití akcionářů, přístup k šetření mezibankovní úrokové míry a snížení nákladů o 3 mld. EUR při poklesu tržeb 11. září.
„Stlačení marže a vyšší kapitálové požadavky se staly s příchodem krize „novým standardem" pro evropské banky, když aktivita klientů poklesla a konkurence narostla", uvedl Fitschen minulý týden na konferenci ve Frankfurtu. Sám se distancoval od Ackermannova 25% cíle rentability vlastního kapitálu (ROE), když uvedl, že odborníci v bankovním odvětví se domnívají, že realistická míra by mohla být mezi 14 – 15 %. Ackermann od svého původního cíle couvl v únoru. Při reorganizaci v roce 2004 oznámil změnu vedoucího týmu a cíl ziskovosti, který mu přinesl ovace investorů a kritiku od některých politiků kvůli přílišnému riskování. Fitschen uvedl, že banky potřebují cíl ROE takový, aby zůstaly atraktivní pro investory.
Deutsche Bank oznámila 31. července, že propustí 1900 zaměstnanců a zredukuje náklady o 3 mld. EUR oproti úrovni v prvním pololetí, aby zvrátila klesající trend. Jde o největší propouštění od roku 2005, kdy Ackermann rozhodl propustit 3280 lidí v rámci honby za vytýčenou ziskovostí.

Akcie (DBK) si připisují 1,29 % na 31,76 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.