Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Ředitel Virgin Galactic prodal část svého podílu ve firmě za 213 mil. USD

05.03.2021 | 14:51 0 Komentářů

Ředitel vesmírné společnosti Chamath Palihapitiya tento týden prodal část svého podílu v podobě akcií za celkovou částku 213 mil. USD.

(Promo fotografie nového raketoplánu s termínem představení 30. března, virgingalactic.com)

Ředitel společnosti Virgin Galactic, zaměřující se na komerční lety do vesmíru, Chamath Palihapitiya prodal svůj vlastní podíl akcií za 213 mil. USD. Palihapitiya tento týden podle americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) na trhu prodal 6,2 mil. akcií za průměrnou cenu 34,32 USD. Spolu se svým obchodním partnerem Ianem Osbornem stále drží podíl v relativní výši 6,2 %.

Akcie za poslední měsíc ztratily téměř 50 %

Do 12. února akcie prakticky jenom rostly, od začátku roku akcionáři dosáhli 156% zhodnocení. Zlom však přišel 13. února, kdy měl přijít dlouho očekávaný testovací let, který se již dříve v prosinci z technických důvodů nepodařil. Den před předpokládaným vzletem informovala společnost vizionáře Bransona o dalším přeložení letu, kterým chtěla předejít potenciálním technickým komplikacím.

Ode tohoto zlomového dne jsou akcie v silném výprodeji, stabilizovat situaci se nepodařilo ani prostřednictvím povzbudivých slov managementu ve čtvrtletní zprávě, kde oznámil další termín testovacího letu, ke kterému by mělo dojít v květnu, a odhalení nového přírůstku do flotily lodí, který široká veřejnost poprvé spatří 30. března 2021.

Akcie Virgin Galactic (NYSE: SPCE) ve fázi před otevřením trhu klesají o 7,43 % na 28,05 USD.

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.