Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Ředitel měnové sekce ČNB T. Holub vidí zvýšení sazeb v tomto roce jako reálné

15.09.2017 | 09:31 0 Komentářů

Tomáš Holub to dnes řekl v rozhovoru pro HN. Hovořil o kurzovém závazku, stavu české ekonomiky i dalšímu vývoji měnové politiky ČNB.

Ředitel sekce měnové České národní banky (ČNB) Tomáš Holub poskytl rozhovor Hospodářským novinám. Holub v rozhovoru řekl, že očekává zvyšování sazeb ještě v tomto roce. Nebezpečí výraznějšího ustřelení inflace podle něho česká ekonomika vystavena v současné situaci není. Bylo správné ten papiňák trochu přetlakovat říká muž, jehož slovo má v ČNB výraznou váhu.

Holub se vyjadřoval k ukončení kurzového závazku, který je podle něho po zhruba pěti měsících již možné opatrně hodnotit jako pozitivní. Tlaky na růst cen jsou podle Holuba v současné chvíli spíše komfortem, jelikož směrem nahoru může ČNB jít se sazbami bez omezení. Holub sice uznal, že dynamika růstu mezd je oproti předchozí prognóze překvapením, avšak ekonomika jako celek se podle něho zatím nepřehřívá nijak dramaticky.

Holub v závěru rozhovor potvrdil, že v situaci kdy nedochází k výraznějším tlakům na posílení koruny z důvodu překoupenosti ze strany zahraničních investorů, vzniká pro ČNB výraznějí prostor pro růst sazeb.

 

Zdroj: Hospodářské noviny

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.