Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

RBS očekává ztrátu až 28 mld. liber

19.01.2009 | 15:34 0 Komentářů

Britská banka Royal Bank of Scotland (RBS) oznámila, že ztráta za loňský rok by díky dalšímu zhoršení úvěrové krize mohla dosáhnout až 28 mld. liber. Ve čtvrtém čtvrtletí 2008 se bude ztráta banky pohybovat mezi 7 a 8 mld. liber.

Celoroční ztráta bude výrazně ovlivněna ztrátou spojenou s neúspěšnou akvizicí nizozemské skupiny ABN Amro ve výši přibližně 20 miliard liber. Banka dále očekává odpisy (převážně z amerických CDO) ve výši 8 mld. GBP a ztráty z odpisů pohledávek dalších až 7 mld. liber.

RBS zveřejnila odhad hospodaření poté, co britská vláda rozšířila svůj záchranný plán pro bankovní sektor. Vláda uvedla, že se opět zaručí za špatná aktiva v bankovním sektoru za desítky miliardy liber. RBS pak podpoří tím, že vymění prioritní akcie, které na této bance má, za akcie kmenové. Stát by tak mohl zvýšit podíl v bance z 58 na 70 %.
Výsledková sezóna nezačala pro finanční instituce příznivě. Prohlášení RBS navazuje na špatné výsledky Citigroup a Bank of America a varování Barcleys, že výsledky budou horší, než očekává trh.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.